TUTDERE : BU SESE KULAK VERİN

Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere TBMM Genel kurulunda bölgesindeki mermer işletmelerinin ve buna paralel gelişen nakliye sektörünün ciddi bir daralmaya gittiğini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere meclis genel kurulunda mermer işletmelerinin yaşadığı daralmayı gündeme getirdi. Buna bağlı olarak nakliye sektöründeki işletmelerin de icra tehdidiyle  karşı karşıya kaldığını dile getirerek Adıyaman Valiliği ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına seslendi.

Tutdere konuşmasında mermer işletmelerinin 2019un ilk çeyreğinde yüzde 60 oranında küçüldüğünü 16 olan işletme sayısının 5e düştüğünü ve bu alanda sadece 100 çalışan kaldığını açıkladı.

MERMER SEKTÖRÜ YÜZDE 60 ORANINDA KÜÇÜLDÜ

Milletvekili şunları söyledi Yer altı ve yer üstü doğal kaynaklar yönünden zengin olan Adıyamanımız mermer rezervleri ve üretimde de önemli bir merkezdir. Adıyamanda mermer sektörü son dönemlerde ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyor. Mermer işletmeleri 2019un ilk çeyreğinde yüzde 60 oranında küçülmüştür. 16 olan işletme sayısı 5e bin olan çalışan sayısı 100e düşmüş durumdadır.

Yatırımcı çözüm bulunamayan sorunlar nedeniyle Adıyamandan çekilmeye başlamış durumdadır. Bu sektörle paralel olarak gelişen nakliye sektörü de ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaktadır şu anda icralarla karşı karşıya kalmış durumdadır. Buradan Adıyaman Valiliğine ve ilgili bakanlığa çağrıda bulunuyorum: Nakliyecinin ve mermercinin sesine kulak verin çözüm bekleyen sorunları bir an evvel çözün

19 Temmuz 2019 Ankara- Ekonomi 4 OkunmaYorum yazarak BayGICIK Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BayGICIK hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (545) 977 76 06
Reklam bilgi

Anket SURİYELİLER GİTMELİ Mİ KALMALI MI ?