- 31 Temmuz 2019

BURASI EGE YA DA AKDENİZ DEĞİL

Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğal güzelliği ve serin havasıyla termometrelerin 38 dereceyi gösterdiği Erzincan'da, sıcaktan bunalan çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin uğrak yeri oldu.

mask

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyü sınırlarında 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her mevsim ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyü sınırlarında 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her mevsim ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

2/9
mask

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde sıcaktan bunalan vatandaşlar, termometrelerin 38 dereceyi gösterdiği kent merkezinden Girlevik Şelalesi ile Ekşisu mesire alanında su kenarına giderek serinlemeye çalışıyor.

3/9
mask

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Vatandaşlardan Ersin Uğurlu, serinlemek için ailesi ile birlikte Girlevik Şelalesi'ne geldiğini söyledi.

4/9
mask

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Uğurlu, "Serin ve mükemmel bir doğaya sahip. Herkesin burayı mutlaka gelip görmesini istiyorum. Yaklaşık 1 haftadır sıcaklılar anormal derecede yüksek. İstanbul'da nemden dolayı bunu daha çok hissediyor ve bunalıyorsunuz. Şimdi ise şelalenin o serin sularının altında bulunmak inanılmaz güzel." diye konuştu.

5/9
mask

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Bursa'dan kente gelen Ömer Yetkin de kentin bunaltıcı sıcak havasında serinlemek için Ekşisu mesire alanına geldiğini anlattı.

6/9
mask

BURASI EGE YADA AKDENİZ DEĞİL

Ekşisu'nun muhteşem bir doğaya sahip olduğunu belirten Yetkin, "Her taraf yem yeşil. Sular akıyor ve kentin bunaltıcı havasından uzak serin bir havası var. Özellikle bu sıcak havalarda herkese burayı tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.Yorum yazarak BayGICIK Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan BayGICIK hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (545) 977 76 06
Reklam bilgi